Najważniejsze realizacje

Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego

w latach 2012-2016

Rok 2016

Dzwon Miłosierdzia na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Półtonowy dzwon o tonacji a1 został odlany 11 marca 2016 roku. Do stopu wrzucono medal upamiętniający 20. rocznicę pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II przekazany przez J.E. kardynała Stanisława Dziwisza. Dzwon Miłosierdzia ma być przede wszystkim symbolem wciąż krzewiącej się wiary i jej wspólnego wyznawania przez młodzież z całego świata.
 
dzwon Miłosierdzia
dzwon Miłosierdzia
 

 

Dowiedz się więcej o tej realizacji

Rok 2015

"Mieszko i Dobrawa" - Jubileuszowy Dzwon na 1050. Rocznicę Chrztu Polski

Dzwon „Mieszko i Dobrawa” odlany 11 maja 2015 roku przypominający o pierwszej historycznej parze książęcej z dynastii Piastów, która na ziemiach polskich wprowadziła chrześcijaństwo, zabrzmiał po raz pierwszy podczas próby dźwięku przeprowadzonej na Ostrowie Lednickim w sierpniu 2015 roku.
 
Poświęcenie Dzwonu Mieszko i Dobrawa
Poświęcenie Dzwonu Mieszko i Dobrawa
 

 

Dowiedz się więcej o tej realizacji

Rok 2014

Dzwon św. Jan Paweł II dla Królewskiej Katedry na Wawelu

4 kwietnia 2014 roku o godzinie 15.00 w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego został odlany dzwon o imieniu św. Jan Paweł II dla Królewskiej Katedry na Wawelu. Dzwon o wadze 500 kg i tonie uderzeniowym a/1 został ufundowany staraniem Kapituły Wawelskiej pod przewodnictwem księdza proboszcza Zdzisława Sochackiego. Dołączył on do pozostałych wielkich dzwonów Wieży Srebrnych Dzwonów, między innymi do Hermana z 1271 roku. Zawisnął w miejscu, które czekało na ten moment od pięciuset lat. Była to niezwykle prestiżowa realizacja i historyczne wydarzenie dla naszej Pracowni Ludwisarskiej.
 
odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskichodlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich
 

 

Dowiedz się więcej o tej realizacji

Rok 2013

Dzwon Roku Wiary św. Jan Paweł II dla Piekar Śląskich 

Dzwon św. Jan Paweł II ważący 500 kg został odlany w październiku 2013 roku. Przez miesiąc można było go podziwiać przed Ołtarzem w Bazylice Najświętszej Maryi Panny w Piekarach Śląskich. Dzwon wyróżnia się idealnie zgranym, potwierdzonym kampanologicznie, tonem a/1, który cechuje perfekcyjne zgranie tonów pobocznych, pełny rozdźwięk i brak wibracji. Dzwon zdobi bogata ornamentyka oraz wizerunki św. Jana Pawła II i Matki Boskiej Piekarskiej. Po uroczystości poświęcenia dzwon został zamontowany na wieży oraz zaopatrzony w najnowocześniejszą automatykę przez Firmę RDUCH BELLS & CLOCKS. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz do odwiedzenia Bazyliki.
 

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskichodlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskichodlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

 

Dowiedz się więcej o tej realizacji

Rok 2012

Kamień Śląski. Projekt zestrojenia z zabytkowymi dzwonami

W sierpniu 2012 roku Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego odlała trzy spiżowe dzwony i podjęła się idealnego ich zestrojenia z już istniejącymi dzwonami niemieckimi z Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Niezależny czeski kampanolog - Petr Janda z Brna po przeprowadzeniu odbioru muzycznego dzwonów, przyjął wszystkie trzy dzwony bez zastrzeżeń. Był pod wrażeniem ich jakości. Dziękujemy i gratulujemy firmie RDUCH BELLS & CLOCKS, która podjęła się zamontowania pełnej automatyki wszystkich ośmiu dzwonów!
 
odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskichodlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskichodlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

 

Dowiedz się więcej o tej realizacji

 

 

 

Czy wiesz, że...

Jako jedyni w Polsce poddajemy się regularnym badaniom kampanologicznym, ciągle podwyższając jakość dźwięku naszych dzwonów!

 

Nowości w galerii...