Dlaczego warto właśnie nam powierzyć realizację dzwonów?

 

 

Ponieważ raz wykonany dzwon służy pokoleniom
i warto zaufać firmie z ponad 200-letnią tradycją.

Dzwony są świadkami naszych dziejów .Ich głos będzie towarzyszył nam w najważniejszych chwilach naszego życia, zarówno tym podniosłym i uroczystym, jak i tym tragicznym. Kiedyś dzwon opowie naszą historię przyszłym pokoleniom - opowie o ludziach dobrego serca, dzięki którym powstał i o jego wykonawcy .Będzie trwał nie tylko jako dzieło sztuki, ale dzięki doniosłemu brzmieniu zapisze się w historii jako wyjątkowy instrument muzyczny. 

 

Ponieważ dla nas jakość dźwięku ma najwyższe znaczenie.

Jako jedyni w Polsce poddajemy się regularnym badaniom kampanologicznym, a jakość akustyczna naszych dzwonów znajduje potwierdzenie w licznych certyfikatach wydawanych przez europejskich ekspertów. Dbałość o najmniejszy szczegół podczas produkcji zapewnia  czyste brzmienie każdego dzwonu. Stroimy dzwony według stroju limburskiego a'=435 Hz lub stroju wiedeńskiego a'=440 Hz. To właśnie dźwięk dzwonu czyni go niezwykłym, wywołuje wzruszenie, nawołuje do modlitwy. Dlatego też  przez ostatnie lata włożyliśmy  wiele pracy i energii w nowego szablonu, który niemal idealnie zestraja wszystkie tony, którymi rozbrzmiewa dzwon…

 

Ponieważ posiadamy unikalny szablon dzwonów - szablon królewski,
dzięki któremu nasze dzwony są w pełni zharmonizowane.

Przez ostatnie lata pracowaliśmy nad stworzeniem całkiem nowego szablonu (żebra) charakteryzującego się znacznie lepszym rozdźwiękiem w oktawie dolnej  i koordynacją tonów pobocznych niż w dotychczasowych profilach rodziny Felczyńskich. W efekcie powstało nowe, królewskie żebro dzwonu o niespotykanych dotąd parametrach muzycznych. Jako, że intensywne prace nad tym żebrem odbywały się podczas realizacji dzwonu św. Jan Paweł II dla Królewskiej Katedry na Wawelu, dzisiaj wszystkie szablony nazywamy właśnie szablonami królewskimi i sygnujemy znakiem Royal Bells.

 

Ponieważ nasze dotychczasowe realizacje w miejscach ważnych dla Kościoła 
świadczą o wysokiej jakości naszego rzemiosła.

Odlanie dzwonu św. Jan Paweł II dla Królewskiej Katedry na Wawelu było niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem roku 2014 w naszej ludwisarni. Dzwon wiszący dziś w Wieży Srebrnych Dzwonów na Wawelu został określony przez wybitnego czeskiego kampanologa - Pana Petrę Jandę z Brna „najprawdopodobniej najlepszym dzwonem w historii polskiego ludwisarstwa”. W poprzednich latach odlewaliśmy również dzwony dla Bazyliki Najświętszej Maryi Panny w Piekarach Śląskich oraz dla Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Dzwony z przemyskiej odlewni wiszą też na Jasnej Górze i w Watykanie.

 

Ponieważ wiemy, że nasz sukces zależy od satysfakcji naszych
klientów i do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie.

Zdajemy sobie sprawę, iż dla każdej parafii nawet najmniejszy dzwon jest bardzo ważny. Wiemy jak ciężko jest zdobyć fundusze na jego realizację, a szczególnie wtedy, gdy w budowie jest nowa świątynia. Dlatego też, oferujemy bezpłatne konsultacje bezpośrednio na parafii w sprawie doboru dzwonów i oceny stanu dzwonów już istniejących.

 

Ponieważ we współpracy z Firmą RDUCH BELLS & CLOCKS jesteśmy
w stanie zaoferować rozwiązania kompleksowe.

Oferujemy w pełni kompleksowe rozwiązania wieżowe - od wykonania dzwonów poprzez ich automatyzację, konstrukcje wieżowe, aż do zegarów oraz automatycznych żaluzji. W partnerstwie z Firmą RDUCH BELLS & CLOCKS jesteśmy w stanie prowadzić nawet najbardziej skomplikowane projekty. Renoma Firmy RDUCH BELLS & CLOCKS daje gwarancję jakości całego projektu.

 

 

 

Czy wiesz, że...

Jako jedyni w Polsce poddajemy się regularnym badaniom kampanologicznym, ciągle podwyższając jakość dźwięku naszych dzwonów!

 

Nowości w galerii...