odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

Nowoczesna automatyka dzwonów
Firmy RDUCH BELLS & CLOCKS

 

  • Najwyższej klasy silniki liniowe, których praca została certyfikowana w niemieckim instytucie.

  • Bezstykowa, nieawaryjna i bezpieczna praca dzwonów zgodna z normą DIN 4178.

  • Dalekosiężne sterowanie pilotem - nawet do 800 m.

  • Programowanie pracy dzwonów w trybach rocznych, miesięcznych lub tygodniowych. Dodatkowe programy i obsługa pracy młotka elektromagentycznego.

  • Specjalne programy "łagodnego startu" oraz "wyciszania bicia dzwonów".

 

 

Schemat automatyki Firmy RDUCH BELLS & CLOCKS

System napędowy MT-3 produkcji firmy RDUCH BELLS & CLOCKS to połączenie silnika liniowego oraz nowoczesnego, bezstykowego sterowania pracą dzwonu. Może napędzać zarówno małe sygnaturki, jak i największe dzwony, takie jak np. dzwon Bł. Władysław o wadze 10 ton na warszawskim Ursynowie odlany w naszej Pracowni.

1. Silnik liniowy

2. Rotor

3. Sensor Indukcyjny

 

Układ napędowy firmy RDUCH BELLS & CLOCKS wprowadza płynny rozruch i łagodne hamowanie. W trakcie dzwonienia energia jest tak dozowana, że nie zrywa dzwonu z taktu i nie powoduje nieharmonijnej pracy. W systemie RDUCH BELLS & CLOCKS tym wszystkim zajmuje się mikroprocesor. Bezstykowy czujnik cyfrowy kontroluje pracę dzwonu. Zastosowano tu unikalne funkcje pracy dzwonów, takie jak "łagodny start" czy "wyciszanie bicia dzwonów". System napędowy firmy RDUCH BELLS & CLOCKS jako jedyny opiera się na niemieckich normach dotyczących kąta wychylenia i ilości uderzeń na minutę określanych dla każdej wielkości dzwonu osobno.

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

 

Sterowanie pracą dzwonu

 

Oferujemy intuicyjny, prosty w obsłudze a zarazem najbardziej zaawansowany programator Unibell, który umożliwia zaprogramowanie pracy dzwonów na cały rok liturgiczny. Istnieje możliwość ustawienia dodatkowych programów specjalnych, programów miesięcznych lub tygodniowych. System obsługuje również wybijanie gongów i pracę młotków elektromagnetycznych. Posiada wbudowany automatyczny system zmiany czasu DCF.

Nowość  - pierwszy w Polsce programator dotykowy, który jeszcze bardziej ułatwia intuicyjną pracę z dzwonami.

 

Silniki liniowe

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskichFirma RDUCH BELLS & CLOCKS jest największym polskim producentem silników liniowych. W swojej ofercie posiadamy 11 typów silników o sile od 30 N do 750 N.

Silniki liniowe stanowią podstawę dobrego układu autamatyki dzwonów. Sterowane za pomocą modułów i sensorów są w stanie zachować odpowiedni kąt wychylenia dla danego dzwonu, ilość uderzeń na minutę.

Ich praca jest bardzo małoawaryjna, wieloletnia i dzięki bezstykowemu rozwiązaniu pola elektromagnetycznego nie wymaga zaawansowanej konserwacji.

 

 

 

 

Czy wiesz, że...

Jako jedyni w Polsce poddajemy się regularnym badaniom kampanologicznym, ciągle podwyższając jakość dźwięku naszych dzwonów!

 

Nowości w galerii...