Wyświetlono rezultaty 81-90 z 114.

Wizyta z dalekich Indii

2013-10-08

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskichW pierwszym tygodniu października mieliśmy wielką przyjemność powitać w naszej firmie oraz w firmie Rduch ambasadora polskich dzwonów w Indiach Pana Alexandra Olassayi Thomasa. Wspólnie odbyliśmy wiele spotkań - między innymi z J.E. Abp. Alfonsem Nossolem, ks. dr Albertem Glaeserem w Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim, z ks. Zdzisławem Sochackim - proboszczem Katedry Wawelskiej, z Panem Andrzejem Bochniakiem - dzwonnikiem dzwonów wawelskich, z ojcem Ambrożym - proboszczem Klasztoru na Górze św. Anny oraz z braćmi z Klasztoru na Jasnej Górze. Serdecznie dziękujemy wszystkim za bardzo miłe przyjęcia!
Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć z wizyty.
Piękne przywitanie Dzwonów w Chwaszczynie!

2013-09-26

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich"CZŁOWIEK JEST WIELKI NIE PRZEZ TO CO MA, NIE PRZEZ TO KIM JEST, LECZ PRZEZ TO CZYM DZIELI SIĘ Z INNYMI"- takie słowa uwieczniono na największym dzwonie noszącym nazwę Św. Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz. Do Chwaszczyna dojechały w środę 25 września 2013 pod eskortą strażaków z OSP  trzy nowe dzwony zamówione do nowego kościoła i odlane przez naszą Pracownię. Dzwony tworzą piękny zharmonizowany zestaw mollowy a/2, c/2, e/2 i ważą 500kg, 290kg i 150kg. Dzwony powitali licznie zgromadzeni parafianie i zaproszeni goście, a uroczystościom przewodniczył ks. proboszcz Piotr Gruba. Wszyscy zgromadzeni byli pod ogromnym wrażeniem estetyki wykonania i perfekcyjnego brzmienia pięknie dostrojonych dzwonów. Przywiezione dzwony zostały ustawione na przygotowanych w tym celu tzw. koziołkach, na których będą oczekiwały na uroczystość ich poświęcenia przez Arcybiskupa Metropolitę Gdańskiego ks. Sławoja Leszka Głódzia 10 października. Dzwony będą wyposażony w najnowszą automatykę dostarczoną przez firmę Rduch. Zapraszamy do obejrzenie zdjęć z uroczystości. Film z pierwszym brzmieniem dzwonów dostępny jest pod tym linkiem. Zapraszamy również do przeczytania reportażu z uroczystości.

 

 

 

Zdjęcia umieszczone dzięki uprzejmości Pana Jacka Pisza z portalu chwaszczyno.com
Przywitanie Dzwonu w Oławie!

2013-09-09

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskichW Niedzielę 8 września 2013 odbyła się uroczystość przywitania dzwonu w Parafii pw. Bożego Miłosierdzia w Oławie. Dzwon, który poprzednio był prezentowany na wystawie Sacroexpo 2013 witali licznie zgromadzeni parafianie. Dzwon waży 800kg i posiada piękny ton fis-ges/1. Uroczystości przewodniczył ks. Stanisław Bijak, proboszcz parafii w Oławie. Dzwon zostanie przy kościele przez najbliższe dni a następnie zostanie zamontany na wieży kościoła. Techniczne wsparcie podczas przyjazdu oraz późniejszy montaż montaż na wieży wraz z najnowszą automatyką zapewnia firma RDUCH.
Przedstawicielstwo krajowe Pracowni Ludwisarskiej na Śląsku

2013-09-02

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskichMiło nam poinformować, iż na Śląsku w siedzibie firmy RDUCH nasza Pracownia otworzyła swoje oficjalne przedstawicielstwo. W Czernicy k. Rybnika na Śląsku można zobaczyć nasze dzwone, posłuchać ich dźwięku, otrzymać pełną informację cenową i doradztwo w kwestiach doboru dzwonu. Firma RDUCH w Czernicy posiada też pełne upoważnienie do składania ofert, przyjmowania zamówień w naszym imieniu. Pełne dane teleadresowe znajdują się w zakładce Kontakt.
Narodziny Dzwonów

2013-08-25

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

Pod koniec sierpnia w naszej Pracowni Ludwisarskiej odbyła się uroczystość narodzin dzwonów do parafii Chwaszczyno (okolice Gdańska) oraz dalekiej parafii w Afryce - dzwon do Katedry w Nigerii. Nasza Pracownia Ludwisarska zaprosiła na tą uroczystość proboszcza parafii Chwaszczno ks. Piotra Grubę wraz z parafianami. Bardzo liczna grupa pielgrzymów w rezultacie miała okazję zobaczyć i pomodlić się podczas najważniejszej chwili w procesie produkcji dzwonów - ich narodzinach. Dziękujemy za tak liczne przybycie! Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć wykonanych przez współpracującego z nami profesjonalnego fotografa - Pana Michała Patronia. Już niedługo zdjęcia z uroczystości poświęcenia dzwonów.
Sacroexpo 2013 - Piękne Dzwony i Wyróżnienia

2013-06-20

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskichNa tegorocznych targach Sacroexpo nasza Pracownia Ludwisarska prezentowała wiele wspaniałych dzwonów, z których największymi były dzwon ważacy 800kg dla parafii w Oławie oraz dzwon ważący 1200kg dla Klasztoru Braci Mniejszych na Ukrainie. Dzwony cieszyły się ogromnym zainteresowaniem biskupów oraz całego duchowieństwa odwiedzającego targi. Firma Rduch, która w tym roku obchodziła swoje 40-lecie pokazała natomiast najnowsze zegary oraz automatykę dzwonów. Wspólnie za aranżację stoiska i prezentację wyrobów zostaliśmy nagrodzeni przez Zarząd Targów Sacroexpo. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim odwiedzającym za miłe słowa i ogromne zainteresowanie. Stoisko cieszyło się również dużym zainteresowaniem mediów - TVP, Telewizji Trwam, Gazety Wyborczej - relację ze stoiska będzie można pooglądać między innymi w programie Ziarno 30 czerwca. 
Poświęcenie dzwonów Lublin

2013-06-19

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskichDnia 18.06.2013 odbyło się poświęcenie nowych dzwonów w Lublinie w parafii Trójcy Świętej. Ksiądz proboszcz Waldemar Ćwiek przekazał nam podziękowania za wspaniały projekt (trzy dzwony 1000kg, 500kg oraz 300kg). Dzwony poświęcił arcybiskup Stanisław Budzik - metropolita lubelski, który był pod wrażeniem ich dźwięku i szaty graficznej. Najnowszą automatykę dostarczyła firma Rduch.

 
Dzwony w Krakowie i na Słowacji

2013-06-15

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskichPrzedstawiamy zdjęcia z dwóch realizacji w Krakowie oraz na Słowacji. Na Słowacji w Grekokatolickiej Cerwii - FARNOSŤ SLOVINKY zabrzmiały dwa pięknie zgrane dzwony, które wśród licznych wiernych poświęcił biskup Milan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

Natomiast w Krakowie w rozbudowywanej parafii na Olszanicy zabrzmiały na nowej wieży dwa dzwony naszej Pracownii. W przypadku obydwu projektów dzwony zostały zamontowane na wieży i wyposażone w najnowsze oprzyrządowanie przez renomowaną firmę Rduch.

 

 

 

 
Dzwon Jan Paweł II na dalekiej Syberii!

2013-05-07

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskichDzwon Jan Paweł II 1 maja 2013 po raz pierwszy zabrzmiał na dalekiej Syberii w parafii Surgut. Poświęcenia świątyni, dzwonu i zegara dokonali J.Eksc. ks. Abp Ivan Jurkovič - nuncjusz apostolski w Rosji i Uzbekistanie oraz Jego Eksc. ks. Bp Nowosybirska Joseph Werth. 4 maja wierni po raz pierwszy usłyszeli przepiękny dźwięk dzwonu z wieży kościoła. Dzwon wyposażyła w odpowiednie oprzyrządowanie oraz nowoczesną automatykę MT-4 firma Rduch. Tonacja dzwonu została przebadana i odebrana kampanologicznie.  Dzwon w poprzednim roku został prezentowany na targach Sacroexpo w Kielcach. Ten historyczny projekt był dziełem ks. Jarosława Mitrzaka proboszcza parafii Surgut, któremu życzymy samych sukcesów w pełnieniu wielkiej misji!
KOINE 2013 Włochy - Światowe Targi Sakralne

2013-05-06

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich W dniach 13-16 kwietnia 2013 we Włoszech w mieście Vicenza odbyły się targi KOINE 2013, na których wystawcy prezentowali najnowsze światowe rozwiązania dla Kościoła. Nasza Pracownia oraz firma Rduch były na tegorocznej edycji i uczestniczyliśmy w wielu spotkaniach, które zaowocowały licznymi międzynarodowymi kontaktami i zaproszeniami. Targi w tym roku odwiedziło wielu księży z Ameryki Południowej czy Afryki. Wystawiło się około 300 wystawców z całego świata.

 

 
 

 

Czy wiesz, że...

Nasza Pracownia została założona w 1808 roku i już od ponad 200 lat dostarcza dzwony na cały świat!

 

Nowości w galerii...