Wyświetlono rezultaty 61-70 z 98.

Poświęcenie dzwonów - Czechy - Zaolzie

2013-11-19

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

W dniu 17 listopada 2013 odbyło się uroczyste poświęcenie dwóch dzwonów odlanych w naszej Pracowni o wagach 130kg oraz 70kg i tonacjach f/2 oraz a/2. Uroczytościom odbywającym się w kościele w Gutach przewodniczył Mons. Martin David - Generální Vikář biskupství Ostravsko-Opavské wraz z proboszczem parafii ks. Kaziemierzem Płachtą. Dzwony naszej Pracowni cieszały się ogromnym zainteresowaniem - zgromadzeni goście byli pod wrażeniem zarówno ich wyglądu jak i pięknego dźwięku.  Okucia dębowe oraz najnowocześniejszą automatykę zapewnia firma Rduch.

 

 
Dzwon Św. Jan Paweł II już w Piekarach Śląskich

2013-11-05

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

Dzwon Św. Jan Paweł II ważący 500kg wykonany przez naszą Pracownię Ludwisarską został odlany w październiku tego roku. Można go teraz podziwiać przed Ołtarzem w Bazylice Najświętszej Maryi Panny w Piekarach Śląskich. Dzwon posiada idealnie zgrany, potwierdzony kampanologicznie ton a/1, który cechuje wręcz idealne zgranie tonów pobocznych, piękny rozdźwięk i brak wibracji. Dzwon posiada piękną ornamentykę oraz wizerunek Św. Jana Pawła II oraz Matki Boskiej Piekarskiej. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć oraz do odwiedzenia Bazyliki i zobaczenia tego pięknego dzwonu. Po uroczystości poświęcenia dzwon będzie zamontowany na wieży oraz zaopatrzony w najnowocześniejszą automatykę przez Firmę Rduch.

 

 

 

 
Poświęcenie dzwonów w parafii Chwaszczyno

2013-10-13

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

Dnia 10 października 2013 roku J.E Arcybiskup metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź poświęcił trzy nowe dzwony, które niebawem zostaną zawieszone na wieży nowego kościoła. Dzwony odlane przez naszą Pracownię ważą 500kg (ton a/1), 290kg (ton c/2) oraz 150kg (ton e/2). Arcybiskup był pod ogromnym wrażeniem jakości szaty graficznej i przede wszystkim dźwięku nowych chwaszyńskich dzwonów. Już w przyszłym tygodniu dzwony zostaną zainstalowane na liczącej prawie 40 metrów wieży kościoła. Najnowocześniejsze rozwiązania montażowe i automatyki dzwonów dostarcza firma Rduch.

 
Narodziny dzwonów - Piekary Śląskie

2013-10-09

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskichW sobotę 5 października 2013 roku w Pracowni Ludwisarskiej narodziły się kolejne dzwony - tym razem do Polski oraz Czech. Wśród nich był dzwon dla Bazyliki Najświętszej Maryi Panny w Piekarach Śląskich. Dzwon poświęcony zarówno Matce Boskiej Piekarskiej jak i św. Janowi Pawłowi II już w październiku zabrzmi w Bazylice. Odlany dzwon ważyć będzie 500kg i posiadać będzie ton a/1. Uroczystości narodzin dzwonu przewodził ksiądz proboszcz Marek Ledwożyw, który pobłogosławił pomyślność odlewu i któremu serdecznie dziękujemy już kolejny raz za wsparcie duchowe podczas odlewów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego pięknego wydarzenia!
Wizyta z dalekich Indii

2013-10-08

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskichW pierwszym tygodniu października mieliśmy wielką przyjemność powitać w naszej firmie oraz w firmie Rduch ambasadora polskich dzwonów w Indiach Pana Alexandra Olassayi Thomasa. Wspólnie odbyliśmy wiele spotkań - między innymi z J.E. Abp. Alfonsem Nossolem, ks. dr Albertem Glaeserem w Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim, z ks. Zdzisławem Sochackim - proboszczem Katedry Wawelskiej, z Panem Andrzejem Bochniakiem - dzwonnikiem dzwonów wawelskich, z ojcem Ambrożym - proboszczem Klasztoru na Górze św. Anny oraz z braćmi z Klasztoru na Jasnej Górze. Serdecznie dziękujemy wszystkim za bardzo miłe przyjęcia!
Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć z wizyty.
Piękne przywitanie Dzwonów w Chwaszczynie!

2013-09-26

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich"CZŁOWIEK JEST WIELKI NIE PRZEZ TO CO MA, NIE PRZEZ TO KIM JEST, LECZ PRZEZ TO CZYM DZIELI SIĘ Z INNYMI"- takie słowa uwieczniono na największym dzwonie noszącym nazwę Św. Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz. Do Chwaszczyna dojechały w środę 25 września 2013 pod eskortą strażaków z OSP  trzy nowe dzwony zamówione do nowego kościoła i odlane przez naszą Pracownię. Dzwony tworzą piękny zharmonizowany zestaw mollowy a/2, c/2, e/2 i ważą 500kg, 290kg i 150kg. Dzwony powitali licznie zgromadzeni parafianie i zaproszeni goście, a uroczystościom przewodniczył ks. proboszcz Piotr Gruba. Wszyscy zgromadzeni byli pod ogromnym wrażeniem estetyki wykonania i perfekcyjnego brzmienia pięknie dostrojonych dzwonów. Przywiezione dzwony zostały ustawione na przygotowanych w tym celu tzw. koziołkach, na których będą oczekiwały na uroczystość ich poświęcenia przez Arcybiskupa Metropolitę Gdańskiego ks. Sławoja Leszka Głódzia 10 października. Dzwony będą wyposażony w najnowszą automatykę dostarczoną przez firmę Rduch. Zapraszamy do obejrzenie zdjęć z uroczystości. Film z pierwszym brzmieniem dzwonów dostępny jest pod tym linkiem. Zapraszamy również do przeczytania reportażu z uroczystości.

 

 

 

Zdjęcia umieszczone dzięki uprzejmości Pana Jacka Pisza z portalu chwaszczyno.com
Przywitanie Dzwonu w Oławie!

2013-09-09

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskichW Niedzielę 8 września 2013 odbyła się uroczystość przywitania dzwonu w Parafii pw. Bożego Miłosierdzia w Oławie. Dzwon, który poprzednio był prezentowany na wystawie Sacroexpo 2013 witali licznie zgromadzeni parafianie. Dzwon waży 800kg i posiada piękny ton fis-ges/1. Uroczystości przewodniczył ks. Stanisław Bijak, proboszcz parafii w Oławie. Dzwon zostanie przy kościele przez najbliższe dni a następnie zostanie zamontany na wieży kościoła. Techniczne wsparcie podczas przyjazdu oraz późniejszy montaż montaż na wieży wraz z najnowszą automatyką zapewnia firma RDUCH.
Przedstawicielstwo krajowe Pracowni Ludwisarskiej na Śląsku

2013-09-02

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskichMiło nam poinformować, iż na Śląsku w siedzibie firmy RDUCH nasza Pracownia otworzyła swoje oficjalne przedstawicielstwo. W Czernicy k. Rybnika na Śląsku można zobaczyć nasze dzwone, posłuchać ich dźwięku, otrzymać pełną informację cenową i doradztwo w kwestiach doboru dzwonu. Firma RDUCH w Czernicy posiada też pełne upoważnienie do składania ofert, przyjmowania zamówień w naszym imieniu. Pełne dane teleadresowe znajdują się w zakładce Kontakt.
Narodziny Dzwonów

2013-08-25

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

Pod koniec sierpnia w naszej Pracowni Ludwisarskiej odbyła się uroczystość narodzin dzwonów do parafii Chwaszczyno (okolice Gdańska) oraz dalekiej parafii w Afryce - dzwon do Katedry w Nigerii. Nasza Pracownia Ludwisarska zaprosiła na tą uroczystość proboszcza parafii Chwaszczno ks. Piotra Grubę wraz z parafianami. Bardzo liczna grupa pielgrzymów w rezultacie miała okazję zobaczyć i pomodlić się podczas najważniejszej chwili w procesie produkcji dzwonów - ich narodzinach. Dziękujemy za tak liczne przybycie! Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć wykonanych przez współpracującego z nami profesjonalnego fotografa - Pana Michała Patronia. Już niedługo zdjęcia z uroczystości poświęcenia dzwonów.
Sacroexpo 2013 - Piękne Dzwony i Wyróżnienia

2013-06-20

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskichNa tegorocznych targach Sacroexpo nasza Pracownia Ludwisarska prezentowała wiele wspaniałych dzwonów, z których największymi były dzwon ważacy 800kg dla parafii w Oławie oraz dzwon ważący 1200kg dla Klasztoru Braci Mniejszych na Ukrainie. Dzwony cieszyły się ogromnym zainteresowaniem biskupów oraz całego duchowieństwa odwiedzającego targi. Firma Rduch, która w tym roku obchodziła swoje 40-lecie pokazała natomiast najnowsze zegary oraz automatykę dzwonów. Wspólnie za aranżację stoiska i prezentację wyrobów zostaliśmy nagrodzeni przez Zarząd Targów Sacroexpo. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim odwiedzającym za miłe słowa i ogromne zainteresowanie. Stoisko cieszyło się również dużym zainteresowaniem mediów - TVP, Telewizji Trwam, Gazety Wyborczej - relację ze stoiska będzie można pooglądać między innymi w programie Ziarno 30 czerwca. 
 

 

Czy wiesz, że...

To w naszej Pracowni powstał słynny dzwon św. Jan Paweł II dla Królewskiej Katedry na Wawelu!

 

Nowości w galerii...