Wyświetlono rezultaty 61-70 z 114.

Poświęcenie Dzwonu Pokoju - Kravare - Czechy

2015-05-08

W piątek 8 maja 2015, w Kravare ( Czechy ), odbyło się uroczyste poświęcenie nowego "Dzwonu Pokoju". Już sama nazwa wskazuje na wyjątkowy charakter instrumentu, który dodatkowo jest rodzajem pomnika powstałego w hołdzie dla ofiar II wojny. Elementy ozdobne ograniczają się do minimum, a motywem przewodnim dzwonu jest lista 140 nazwisk osób zamordowanych w czsach wojny.

 

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z uroczystości poświęcenia tego wyjątkowego dzwonu.
Targi Sakralne we Włoszech - KOINE 2015

2015-04-26

W dniach 18-21 kwietnia 2015 Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego pod marką Royal Bells wraz z firmą Rduch Bells & Clocks oraz firmą Phoenix Professional Audio wystawiały się na międzynarodowych, największych w Europie targach sakralnych KOINE 2015 w Vicenza we Włoszech. Nasze dzwony cieszyły się ogromną popularnością i uznaniem włoskich i europejskich kampanologów i akustyków. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z targów.
Norwegia (Jessheim) Oslo - poświęcenie i montaż

2015-01-25

Dnia 22.01.2015 odbyło się uroczyste poświecenie dzwonów odlanych w naszej Pracowni dla parafii Jessheim (Oslo) w Norwegii. W obecności licznych parafian biskup Oslo Bernt Ivar Eidsvig poświęcił dwa nowe o tonacjach gis-as/1 oraz h/1. Na poświęceniu był Piotr Olszewski z Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego oraz Grzegorz Klyszcz z Firmy Rduch Bells & Clocks. Tuż po poświęceniu dzwony zostały zamontowane na wieży nowobudowanego kościoła w Jessheim. Dzwony zamontowano na pięknych drewnianych prostych osiach. Znajdują się na cynkowanej konstrukcji firmy Rduch Bell & Clocks i napędzane są najnowocześniejszą automatyką. Zobacz zdjęcia z uroczystości poświęcenia. Na naszym profilu facebookowym znajduje się również film pokazujący brzmienie dzwonów na wieży w Jessheim.

 

Parametry aksutyczne dzwonów znajdują się poniżej:

Odchylenia przedstawiono w 1/16 półtonu przy stroju limburskim a/1=435 Hz

 

Ton poboczny Dzwon 580kg Dzwon 350kg
Ton uderzeniowy gis-as/1 +2 h/1 +0
Pryma gis-as/1 +2 h/1 +2
Tercja h/1 +4 d/2 +1
Kwinta dis-es/2 +5 fis-ges/2 +3
Oktawa Dolna gis-as/0 +3 h/0 +0
Oktawa Górna gis-as/2 +2 h/2 +0Parafia św. Krzyża w Krakowie - poświęcenie dzwonu

2014-12-25

Tuż przed Świętami 21 grudnia 2014 J.E. kardynał Stanisław Dziwisz poświęcił nowy dzwony w parafii pw. św. Krzyża na krakowskim Rynku Głównym. Dzwon waży 300kg i brzmi pięknym dźwiękiem c/2. Dzwon dołączy na XVI-wiecznego dzwonu znajdującego się już na wieży. Jest to drugi na Rynku w Krakowie dzwon (po dzwonie sw. Jan Paweł II dla Królewskiej Katedry na Wawelu) odlany w naszej Pracowni i noszący imię św. Jana Pawła II. Dzwon wzorem średniowiecznych dzwonów Krakowa został oprzyrządowany w piekne drewniane jarzmo a napędzany będzie najnowocześniejszą automatyką Firmy Rduch - Czernica. Zobacz zdjęcia dzwonu i uroczystości jego poświęcenia.
Życzenia Bożonarodzeniowe

2014-12-24

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

 

W ten Wigilijny dzień zaśnieżony
kiedy w Kościele uderzą dzwony
Przyjmijcie życzenia radości
a w Nowym Roku
zdrowia, szczęścia i pomyślności!

 

W mijającym 2014 roku serdecznie dziękujemy za zaufanie wszystkim naszym Klientom oraz Współpracownikom!
Poświęcenie dzwonów przez Prymasa Polski

2014-11-03

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskichPrymas Polski Abp Wojciech Polak poświęcił 30 października nowe dzwony odlane w naszej ludwisarni dla zabytkowego kościoła parafialnego w Wylatowie. „Dźwięk bijących dzwonów przypomina nam o naszym duchowym zmaganiu, do którego wzywa nas Bóg, o wezwaniu do wiary, która jest Jego darem i łaską” – mówił Prymas Polski. Parafia w Wylatowie posiada piękny zestaw durowy d/2 - fis/2 - a/2. Dzwony zostały przebadane kampanologiczne i otrzymały piękne drewniane jarzma wykonane przez firmę Rduch Czernica. Dzwony otrzymały imiona "św. Piotra i Pawła", "św. Jana Pawła II" oraz "św. Walentego". Już w najbliższym tygodniu dzwony zostaną zawieszone na wieży pięknego zabytkowego kościoła w Wylatowie i otrzymają najnowocześniejszą automatykę dzwonów firmy Rduch Czernica wraz z młotkami elektromagnetycznymi. Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestniczenia w pięknej uroczystości poświęcenia nowych dzwonów i życzymy księdzu proboszczowi dalszych sukcesów w odnawianiu pięknego wylatowskiego kościoła. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości poświęcenia dzwonów.

 

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Analiza kampanologiczna dzwonów dla parafii Wylatowo
Odchylenia przedstawiono w 1/16 półtonu przy stroju limburskim a/1=435 Hz

 

Ton poboczny Dzwon 220kg Dzwon 100kg Dzwon 70kg
Ton uderzeniowy d/2 -1 fis-ges/2 +2 a/2 -1
Pryma d/2 +0 fis-ges/2 -1 a/2 +1
Tercja f/2 +1 a/2 +2 c/3 +1
Kwinta a/2 +6 cis/3 +7 e/3 +3
Oktawa Dolna d/1 +3 fis-ges/1 +3 a/1 +0
Oktawa Górna d/3 -1 fis-ges/3 +2 a/3 -1Poświęcenie dzwonów w Karvinie - Czechy

2014-09-20

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

 

W sobote 20 wrzesnia trzy nowe dzwony zostały poświęcone w parafii św. Marka w Karvinie w Czechach. Dzwony zostały dostrojone do innych dzwonów miasta Karviny tak aby stanowiły piękny instrument muzyczny miasta. Posiadają tonacje d/2, e/2, fis/2 i zostaly lekko podwyzszone (okolo 4/16 poltonu) aby pieknie wspolgraly z pozostalymi dzwonami zgodnie z zaleceniami kampanologa.

 

 

 
Złoty Medal na Targach Sacroexpo 2014

2014-06-12

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskichPodczas tegorocznej edycji Targów Sacroexpo projekt dzwonu św. Jan Paweł II dla Królewskiej Katedry na Wawelu został doceniony przez Komisję Targową. Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego oraz firma Rduch z Czernicy zostały nagrodzone złotym medalem Targów Kielce za połączenie kunsztu polskiego ludwisarstwa z nowatorskimi rozwiązaniami technologicznymi, w zakresie akustyki i automatyki dzwonów, za dostosowanie wielkości dzwonu i jego zawieszenia, w tzw. „Wieży Srebrnych Dzwonów” na Wawelu. Na targach stoisko naszych firm cieszyło się ogromnym zainteresowaniem – prezentowaliśmy dzwony w pięknych oprawach dębowych o pięknym zharmonizowanym dźwięku oraz najnowocześniejsze rozwiązania wieżowe w tym napędy dzwonów, automatyczne żaluzje czy przepiękne zegary.
Poświęcenie dzwonów w Sanktuarium w Osieku

2014-05-25

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

 

W sobotę 24 maja mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w uroczystościach celebracyjnych 150-lecia Sanktuarium św. Rocha w Osieku. Z tej okazji zostały poświęcone 3 nowe dzwony odlane w naszej Pracowni - zestaw o łącznej wadze ponad 1,5 tony. Dzwony grają pięknymi tonami fis-ges/1, a/1, cis-des/2 (akord molowy). Podczas uroczystości dzwony poświęcił Biskup Pelpiński Ryszard Kasyna. Dzwony poświęcone zostały z zachowaniem bardzo tradycyjnego, symbolicznego obrzędu w tym obmycia dzwonów oraz kadzenia ich wnętrza. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą uroczystość i gratulujemy pięknego jubileuszu!
Dzwon św. Jan Paweł II już na Wieży Srebrnych Dzwonów

2014-05-15

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

 

Dnia 13 maja 2014 roku w Królewskiej Katedrze na Wawelu, firma Rduch dostąpiła zaszczytu montażu nowego dzwonu "św. Jan Paweł II" wykonanego w naszej Pracowni i poświęconego w Wielkanoc przez J.E. księdza kardynała Stanisława Dziwisza. Dzwon został wyposażony w specjalnie zaprojektowane dębowe jarzmo, nowatorskie serce z miękkiej, odkuwanej stali oraz napęd dzwonu MT-4 z funkcją softstartu. Miejsce w wieży srebrnych dzwonów czekało na ten moment ....500 lat. O niezwykłej historii tego ostatniego już dzwonu dla Katedry Królewskiej na Wawelu i jego doskonałych, potwierdzonych kampanologicznie parametrach akustycznych można przeczytać tutaj. Więcej zdjęć z montażu można obejrzeć tutaj.
 

 

Czy wiesz, że...

Największy dzwon odlany w naszej pracowni ważył ponad 10 ton!

 

Nowości w galerii...