Wyświetlono rezultaty 41-50 z 109.

Już jest! - Dzwon Miłosierdzia na Światowe Dni Młodzieży już odlany!

2016-03-11

Dzisiaj o godzinie 9:00 w naszej Pracowni Ludwisarskiej miało miejsce wspaniałe historyczne wydarzenie. Z udziałem wielu znamienitych gości, pod okiem kamer i aparatów fotograficznych został odlany Dzwon Miłosierdzia na Światowe Dni Młodzieży 2016.

Wydarzenie to dodatkowo uświetnił wysłannik kardynała Stanisława Dziwisza Pan Andrzej Bochniak wtapiając w dzwon pamiątkowy medal podarowany przez księdza kardynała wydany w 20. rocznicę pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie na dzisiejszą uroczystość narodzin dzwonu.

Z niecierpliwością czekamy teraz, aż dzwon ostygnie.

We wtorek będzie można go wydobyć i przystąpić do ostatniego etapu prac - jego wykończenia.

Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć z dzisiejszej uroczystości.
Dzwon Miłosierdzia - Światowe Dni Młodzieży

2016-02-22

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że na 3 kwietnia 2016 roku w CAMPUS MISERICORDIAE (miejsce gdzie w lipcu odbywać się będą Światowe Dni Młodzieży) planowane jest uroczyste odsłonięcie Dzwonu Miłosierdzia.

 

Dzwon będzie ważyć 500 kg i będzie brzmiał w tonacji a1. Ozdobiony zostanie symbolem Światowych Dni Młodzieży, herbem papieża Franciszka, herbem kardynała Stanisława Dziwisza, a także herbem papieża Jana Pawła II.

 

Dzwon zostanie odlany w Przemyślu w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego, a zawieszenie i napęd wykona firma Rduch Bells & Clocks z Czernicy.

 

Przekaże go i odsłoni osobiście J.E. kardynał Stanisław Dziwisz, a ponadto zabrzmi on na przywitanie Ojca Świętego Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

 

Dzwon Miłosierdzia to niezwykły projekt, który stanie się wspaniałym, ponadczasowym i dostojnym symbolem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.Tym samym jest to dla nas ogromny zaszczyt, że mogliśmy stać się wykonawcami tego projektu.

 

Dzięki zaawansowanej technologii projektowej stosowanej w naszej pracowni, już dzisiaj możemy zaprezentować jego wygląd, który został zaakceptowany osobiście przez J.E. kardynał Stanisława Dziwisza.

 

Już niedługo więcej zdjęć z produkcji tego niezwykłego dzwonu.
Targi Sakralne w Zagrzebiu ( Chorwacja )

2016-02-03

W ubiegłym tygodniu Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego wspólnie z firmą Rduch Bells & Clocks prezentowały swoje produkty na Targach Sakralnych zorganizowanych w Zagrzebiu ( Chorwacja ). Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem za co serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom.
Życzenia Świąteczne

2015-12-23

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku 2016
Jubileuszowy Zestaw Roku Miłosierdzia już w wieży kościoła w Głogówku.

2015-12-08

Dnia 8 grudnia 2015 wykonane w naszej pracowni dzwony "Jubileuszowego Zestawu Roku Miłosierdzia" zostały zamontowane w wieży kościoła w parafii p.w. św. Bartłomieja w Głogówku.
Dzwony 2400kg (c1),1200kg(e1), 700kg(g1), 500kg(a1), 290kg(c2), 220kg(d2) wraz z zabytkowym 260kg (cis2) tworzą przepiękny zharmonizowany instrument, będący największą realizacją w dziedzinie dzwonów w Polsce na przestrzeni ostatnich 15 lat.
Firma Rduch Bells & Clocks, która przeprowadziła skomplikowaną operację montażu dzwonów, wykonała szereg prac m. in. renowację (liczącej ponad 100-lat) konstrukcji dębowej, przygotowała nową konstrukcję dębową dla dzwonów g1 i a1 oraz wykonała cynkowane jarzma i serca, które zostały wykute w kuźni z miękkiej stali ST3.
Pierwszego uruchomienia dokonał osobiście J. Eksc. ks. Biskup Andrzej Czaja - Ordynariusz Diecezji Opolskiej.


Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z operacji montażu dzwonów.
Uroczyste poświęcenie dzwonów w parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie - Prokocimiu

2015-11-29

W Niedzielę 29.11.2015 odbyło się uroczyste poświęcenie dzwonów w parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie - Prokocimiu, któremu przewodniczył J.E. kardynał Stanisław Dziwisz.
Dzwony, które wraz z zabytkowym dzwonem w parafii będę tworzyć akord molowy fis’ - a’ - cis’’ - fis’’ już niedługo zostaną zawieszone na nowej wieży kościoła. Konstrukcja została przygotowana przez firmę Rduch Bells & Clocks.
Najmniejszy dzwon „Misericordia Dei” upamiętni rozpoczynający się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia.


Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z tej uroczystości.
Nowe dzwony dla Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Białymstoku

2015-11-25

W ostatnich dniach nasza pracownia dostarczyła do Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Białymstoku trzy nowe dzwony, które zawieszono na tymczasowej konstrukcji do czasu ich montażu na nowej wieży kościoła.

Dzwony tworzą akord durowy: f’ - a’ - c’’.

 

Już niedługo więcej zdjęć z poświęcenia i montażu dzwonów.
Nowe Dzwony w Głogówku

2015-08-29

W sobotni wieczór 29 sierpnia 2015, w przeddzień uroczystości odpustowej ku czci św. Bartłomieja Apostoła, w kościele parafialnym w Głogówku bp Czaja poświęcił 5 nowych dzwonów odlanych w naszej Pracowni Ludwisarskiej.

Święty Florian, Święty Jan Paweł II, Najświętsza Maryja Panna, Święty Bartłomiej i Święty Józef, bo takie imiona nadano instrumentom, po raz pierwszy zabrzmią na rozpoczęcie Roku Świętego Miłosierdzia 8 grudnia.

Dzwony posiadają tony c’, e’, g’, a’ oraz c’’. Wszystkie inskrypcje na dzwonach są po łacinie a ornamentyka nawiązuje do zabytkowych dzwonów znajdujących się przed wojną w parafii.

 

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z uroczystości
Próba dźwięku dzwonu Mieszko i Dobrawa

2015-08-21

Dnia 21 sierpnia 2015 na Ostrowie Lednickim (Muzeum Pierwszych Piastów) w licznym towarzystwie zaproszonych gości odbyła się uroczysta próba dźwięku dzwonu "Mieszko i Dobrawa". Jest to pierwszy dzwon o tej nazwie w Polsce. Odlany został w maju w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu w obecności Prymasa Polski Wojciecha Polaka.

Poświęcenie dzwonu zaplanowano na 14 kwietnia 2016 roku, podczas uroczystości 1050. rocznicy Chrztu Polski.
Dzwon „Mieszko i Dobrawa” będzie rozbrzmiewał tylko podczas ważnych wydarzeń, a także przy okazji wizyt ważnych gości.

 

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć!
Nowe Dzwony w Chmielnicach - Słowacja

2015-08-15

Dnia 15.08.2015 do Chmel’nic (Słowacja) przybyły nowe dzwony oraz wróciły dwa z czterech ze starego zestawu. Tego dnia odbyla się też uroczysta ceremonia poświęcenia dzwonów. Nasza Pracownia odlała trzy nowe dzwony zestrojone do zabytkowych dzwonów już znajdujących się w parafii.

Dzwony zostaną niebawem zawieszone na nowej drewnianej konstrukcji produkcji Firmy Rduch Bells & Clocks.
Więcej informacji wkrótce.

 

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć!
 

 

Czy wiesz, że...

Nasza Pracownia została założona w 1808 roku i już od ponad 200 lat dostarcza dzwony na cały świat!

 

Nowości w galerii...