Wyświetlono rezultaty 41-50 z 111.

Uroczyste Poświęcenie Dzwonu Miłosierdzia - Kraków - Łagiewniki

2016-04-04

W niedzielę (03.04.2016) podczas obchodów Święta Miłosierdzia Bożego w sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach, Metropolita Krakowski Kardynał Stanisław Dziwisz poświęcił Dzwon Miłosierdzia. Ku naszej wielkiej radości dzwon spotkał się z niesamowitym zainteresowaniem zebranych wiernych i duchowieństwa.

Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy wykonać tak ważny dzwon dla Światowych Dni Młodzieży i roku Miłosierdzia.

Po poświeceniu dzwon został przewieziony do Campus Misericordiae gdzie odbyły się uroczystości jego odsłonięcia.

Całe to wyjątkowe wydarzenie odbyło się przy udziale dzisiątek tysięcy wiernych oraz TVP, która transmitowała całą uroczystość na żywo.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim przybyłym gościom i zapraszamy do oglądnięcia kilku zdjęć z poświęcenia dzwonu.
Dzwon Miłosierdzia na Światowe Dni Młodzieży 2016 już gotowy!

2016-03-24

Dzwon Miłosierdzia

 

Prace nad Dzwonem Miłosierdzia w naszej pracowni dobiegły końca.  Zaraz po zbliżających się Świętach, zostanie on przetransportowany do firmy Rduch Bells & Clocks do Czernicy, gdzie otrzyma serce i drewniane jarzmo.

 

Z niecierpliwością czekamy na uroczystość poświęcenia dzwonu, która odbędzie się 3 kwietnia (w Niedzielę Miłosierdzia) w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Po uroczystości dzwon zostanie przetransportowany do Campus Misericordiae.

 

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, życzymy wszystkim dużo zdrowia, radości, pogody ducha, smacznej święconki
i mokrego poniedziałku!
Już jest! - Dzwon Miłosierdzia na Światowe Dni Młodzieży już odlany!

2016-03-11

Dzisiaj o godzinie 9:00 w naszej Pracowni Ludwisarskiej miało miejsce wspaniałe historyczne wydarzenie. Z udziałem wielu znamienitych gości, pod okiem kamer i aparatów fotograficznych został odlany Dzwon Miłosierdzia na Światowe Dni Młodzieży 2016.

Wydarzenie to dodatkowo uświetnił wysłannik kardynała Stanisława Dziwisza Pan Andrzej Bochniak wtapiając w dzwon pamiątkowy medal podarowany przez księdza kardynała wydany w 20. rocznicę pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie na dzisiejszą uroczystość narodzin dzwonu.

Z niecierpliwością czekamy teraz, aż dzwon ostygnie.

We wtorek będzie można go wydobyć i przystąpić do ostatniego etapu prac - jego wykończenia.

Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć z dzisiejszej uroczystości.
Dzwon Miłosierdzia - Światowe Dni Młodzieży

2016-02-22

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że na 3 kwietnia 2016 roku w CAMPUS MISERICORDIAE (miejsce gdzie w lipcu odbywać się będą Światowe Dni Młodzieży) planowane jest uroczyste odsłonięcie Dzwonu Miłosierdzia.

 

Dzwon będzie ważyć 500 kg i będzie brzmiał w tonacji a1. Ozdobiony zostanie symbolem Światowych Dni Młodzieży, herbem papieża Franciszka, herbem kardynała Stanisława Dziwisza, a także herbem papieża Jana Pawła II.

 

Dzwon zostanie odlany w Przemyślu w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego, a zawieszenie i napęd wykona firma Rduch Bells & Clocks z Czernicy.

 

Przekaże go i odsłoni osobiście J.E. kardynał Stanisław Dziwisz, a ponadto zabrzmi on na przywitanie Ojca Świętego Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

 

Dzwon Miłosierdzia to niezwykły projekt, który stanie się wspaniałym, ponadczasowym i dostojnym symbolem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.Tym samym jest to dla nas ogromny zaszczyt, że mogliśmy stać się wykonawcami tego projektu.

 

Dzięki zaawansowanej technologii projektowej stosowanej w naszej pracowni, już dzisiaj możemy zaprezentować jego wygląd, który został zaakceptowany osobiście przez J.E. kardynał Stanisława Dziwisza.

 

Już niedługo więcej zdjęć z produkcji tego niezwykłego dzwonu.
Targi Sakralne w Zagrzebiu ( Chorwacja )

2016-02-03

W ubiegłym tygodniu Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego wspólnie z firmą Rduch Bells & Clocks prezentowały swoje produkty na Targach Sakralnych zorganizowanych w Zagrzebiu ( Chorwacja ). Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem za co serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom.
Życzenia Świąteczne

2015-12-23

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku 2016
Jubileuszowy Zestaw Roku Miłosierdzia już w wieży kościoła w Głogówku.

2015-12-08

Dnia 8 grudnia 2015 wykonane w naszej pracowni dzwony "Jubileuszowego Zestawu Roku Miłosierdzia" zostały zamontowane w wieży kościoła w parafii p.w. św. Bartłomieja w Głogówku.
Dzwony 2400kg (c1),1200kg(e1), 700kg(g1), 500kg(a1), 290kg(c2), 220kg(d2) wraz z zabytkowym 260kg (cis2) tworzą przepiękny zharmonizowany instrument, będący największą realizacją w dziedzinie dzwonów w Polsce na przestrzeni ostatnich 15 lat.
Firma Rduch Bells & Clocks, która przeprowadziła skomplikowaną operację montażu dzwonów, wykonała szereg prac m. in. renowację (liczącej ponad 100-lat) konstrukcji dębowej, przygotowała nową konstrukcję dębową dla dzwonów g1 i a1 oraz wykonała cynkowane jarzma i serca, które zostały wykute w kuźni z miękkiej stali ST3.
Pierwszego uruchomienia dokonał osobiście J. Eksc. ks. Biskup Andrzej Czaja - Ordynariusz Diecezji Opolskiej.


Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z operacji montażu dzwonów.
Uroczyste poświęcenie dzwonów w parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie - Prokocimiu

2015-11-29

W Niedzielę 29.11.2015 odbyło się uroczyste poświęcenie dzwonów w parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie - Prokocimiu, któremu przewodniczył J.E. kardynał Stanisław Dziwisz.
Dzwony, które wraz z zabytkowym dzwonem w parafii będę tworzyć akord molowy fis’ - a’ - cis’’ - fis’’ już niedługo zostaną zawieszone na nowej wieży kościoła. Konstrukcja została przygotowana przez firmę Rduch Bells & Clocks.
Najmniejszy dzwon „Misericordia Dei” upamiętni rozpoczynający się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia.


Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z tej uroczystości.
Nowe dzwony dla Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Białymstoku

2015-11-25

W ostatnich dniach nasza pracownia dostarczyła do Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Białymstoku trzy nowe dzwony, które zawieszono na tymczasowej konstrukcji do czasu ich montażu na nowej wieży kościoła.

Dzwony tworzą akord durowy: f’ - a’ - c’’.

 

Już niedługo więcej zdjęć z poświęcenia i montażu dzwonów.
Nowe Dzwony w Głogówku

2015-08-29

W sobotni wieczór 29 sierpnia 2015, w przeddzień uroczystości odpustowej ku czci św. Bartłomieja Apostoła, w kościele parafialnym w Głogówku bp Czaja poświęcił 5 nowych dzwonów odlanych w naszej Pracowni Ludwisarskiej.

Święty Florian, Święty Jan Paweł II, Najświętsza Maryja Panna, Święty Bartłomiej i Święty Józef, bo takie imiona nadano instrumentom, po raz pierwszy zabrzmią na rozpoczęcie Roku Świętego Miłosierdzia 8 grudnia.

Dzwony posiadają tony c’, e’, g’, a’ oraz c’’. Wszystkie inskrypcje na dzwonach są po łacinie a ornamentyka nawiązuje do zabytkowych dzwonów znajdujących się przed wojną w parafii.

 

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z uroczystości
 

 

Czy wiesz, że...

Największy dzwon odlany w naszej pracowni ważył ponad 10 ton!

 

Nowości w galerii...