Wyświetlono rezultaty 41-50 z 116.

Montaż i poświęcenie dzwonów w Trondheim, Norwegia

2016-07-29

Montaż i poświęcenie dzwonów w Trondheim, Norwegia

Montaż i poświęcenie dzwonów w Trondheim, Norwegia Montaż i poświęcenie dzwonów w Trondheim, Norwegia

 

 

Zakończyliśmy pracę nad dzwonami dla parafii w Trondheim w Norwegii. Do nowo budowanego kościoła dostarczyliśmy 6 dzwonów w tonacjach a1, c2, d2, f2, g2, a2 wraz z konstrukcją oraz pełną automatyką dostarczoną przez firmę Rduch Bells & Clocks.

W piątek 29.07.2016 dzwony poświęcił biskup Norwegii Bernt Ivar Eidsvig.

To już kolejny projekt pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego oraz firmy Rduch Bells & Clocks w Norwegii w ostatnich latach.

 

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć.
Trzy dzwony dla parafii na Karlove w Pradze (Czechy)

2016-07-15

Dzwony Czechy

Dzwony Karlove Praga

 

 

Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego w Przemyślu miała przyjemność wykonać trzy dzwony dla parafii Wniebowzięcia NMP i św. Karola Wielkiego na Karlove w Pradze (Czechy).

Dzwony o wadze 1450kg, 800kg i 420kg zostały wyposażone w serca, dębowe zawieszenia oraz automatykę przez firmę Rduch Bells & Clocks. W realizację projektu zaangażowane są fundacja Charm Karlov oraz Urząd Miasta w Pradze.

Poświęcenie dzwonów zaplanowane jest na 30.10.2016, następnie dzwony mają trafić na wieżę kościoła.

Materiał Czeskiej Telewizji można zobaczyć tutaj: Ceskatelevize.cz

 

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć.
Replika Mieszka i Dobrawy w Pałacu Prezydenckim

2016-06-02

Replika Mieszka i Dobrawy w Pałacu Prezydenckim

Replika Mieszka i Dobrawy w Pałacu Prezydenckim

Replika Mieszka i Dobrawy w Pałacu Prezydenckim

 

W środę 1 czerwca Piotr Olszewski z Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego oraz Grzegorz Klyszcz z firmy Rduch Bells & Clocks zostali zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie z Panem Ministrem Wojciechem Kolarskim Podsekretarzem Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Podczas spotkania wręczyliśmy replikę dzwonu Mieszko i Dobrawa, która na stałe będzie się znajdowała w Pałacu. Podczas spotkania obecny był również kapelan Prezydenta Andrzeja Dudy ks. Zbigniew Kras. Na spotkaniu uczestniczył również dyrektor Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, inicjator idei dzwonu Mieszka i Dobrawy Pan Profesor Andrzej Wyrwa wraz z Wójtem gminy Łubowo oraz ks. Krzysztof Woźniak.

Jest to ogromny zaszczyt dla naszej firmy iż w tak zaszczytnym miejscu jak Pałac Prezydencki mógł się znaleźć nasz dzwon.

Dziękujemy również Panu ministrowi za bardzo serdeczne przyjęcie.

 

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć.
Poświęcenie dzwonu "Mieszko i Dobrawa" podczas obchodów 1050-lecia Chrztu Polski

2016-04-15

Poświęcenie Dzwonu Mieszko i Dobrawa

 

14.04.2016 r. na "Świętej Wyspie" w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy odbyła się inauguracja obchodów 1050-lecia Chrztu Polski. Podczas uroczystości został poświęcony dzwon Mieszko i Dobrawa odlany w naszej Pracowni w zeszłym roku. Poświęcenia dokonał Prymas Polski Abp Wojciech Polak w obecności całego Episkopatu Polski oraz wielu przedstawicieli władz państwowych.

 

Po poświeceniu Piotr i Waldemar Olszewscy w imieniu Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu oraz firmy Rduch Bells & Clocks przekazali pamiątkowe repliki dzwonów Prymasowi Polski Abp Wojciechowi Polakowi dla Kościoła w Polsce i na Świecie, Sekretarzowi Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy Panu Andrzejowi Derze oraz dyrektorowi Muzeum Pierwszych Piastów panu Profesorowi Andrzejowi Wyrwie.

 

Jesteśmy zaszczyceni, iż mogliśmy stać się wykonawcami dzwonu, który stanowi dziś symbol tradycji chrześcijańskiej w Polsce i którego dźwięk będzie wybrzmiewać tylko w ważnych chwilach dla Państwa i Kościoła. Jeszcze raz dziękujemy za ten historyczny dla naszej firmy projekt. Szczególnie dziękujemy Panu Profesorowi Andrzejowi Wyrwie i gratulujemy mu organizacji tych niezwykłych uroczystości. Wszystkich zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy!

 

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć z uroczystości.
Nowe dzwony w parafii Bożego Ciała w Suwałkach

2016-04-06

Dzwony Czechy

Dzwony Karlove Praga

 

 

Do parafii Bożego Ciała (oo. Franciszkanie) w Suwałkach dotarły trzy dzwony odlane w naszej Pracowni.
Dzwony tworzą akord molowy a - c - e.

17 kwietnia odbędzie się ich poświęcenie przez ks. bp. Jerzego Mazura, a następnie zostaną zamieszczone na 37-metrowej wieży kościoła.

Największy ważący pół tony dzwon nosi imię św. Franciszka. Średni dzwon, który waży 300 kilogramów, nosi imię Matki Bożej Niepokalanej. Najmniejszy zaś dzwon o wadze 150 kilogramów nosi imię św. Kazimierza Królewicza.

Konstrukcję, jarzma i montaż dzwonów zapewnia firma Rduch Bells & Clocks.

 

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć.
Uroczyste Poświęcenie Dzwonu Miłosierdzia - Kraków - Łagiewniki

2016-04-04

W niedzielę (03.04.2016) podczas obchodów Święta Miłosierdzia Bożego w sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach, Metropolita Krakowski Kardynał Stanisław Dziwisz poświęcił Dzwon Miłosierdzia. Ku naszej wielkiej radości dzwon spotkał się z niesamowitym zainteresowaniem zebranych wiernych i duchowieństwa.

Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy wykonać tak ważny dzwon dla Światowych Dni Młodzieży i roku Miłosierdzia.

Po poświeceniu dzwon został przewieziony do Campus Misericordiae gdzie odbyły się uroczystości jego odsłonięcia.

Całe to wyjątkowe wydarzenie odbyło się przy udziale dzisiątek tysięcy wiernych oraz TVP, która transmitowała całą uroczystość na żywo.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim przybyłym gościom i zapraszamy do oglądnięcia kilku zdjęć z poświęcenia dzwonu.
Dzwon Miłosierdzia na Światowe Dni Młodzieży 2016 już gotowy!

2016-03-24

Dzwon Miłosierdzia

 

Prace nad Dzwonem Miłosierdzia w naszej pracowni dobiegły końca.  Zaraz po zbliżających się Świętach, zostanie on przetransportowany do firmy Rduch Bells & Clocks do Czernicy, gdzie otrzyma serce i drewniane jarzmo.

 

Z niecierpliwością czekamy na uroczystość poświęcenia dzwonu, która odbędzie się 3 kwietnia (w Niedzielę Miłosierdzia) w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Po uroczystości dzwon zostanie przetransportowany do Campus Misericordiae.

 

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, życzymy wszystkim dużo zdrowia, radości, pogody ducha, smacznej święconki
i mokrego poniedziałku!
Już jest! - Dzwon Miłosierdzia na Światowe Dni Młodzieży już odlany!

2016-03-11

Dzisiaj o godzinie 9:00 w naszej Pracowni Ludwisarskiej miało miejsce wspaniałe historyczne wydarzenie. Z udziałem wielu znamienitych gości, pod okiem kamer i aparatów fotograficznych został odlany Dzwon Miłosierdzia na Światowe Dni Młodzieży 2016.

Wydarzenie to dodatkowo uświetnił wysłannik kardynała Stanisława Dziwisza Pan Andrzej Bochniak wtapiając w dzwon pamiątkowy medal podarowany przez księdza kardynała wydany w 20. rocznicę pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie na dzisiejszą uroczystość narodzin dzwonu.

Z niecierpliwością czekamy teraz, aż dzwon ostygnie.

We wtorek będzie można go wydobyć i przystąpić do ostatniego etapu prac - jego wykończenia.

Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć z dzisiejszej uroczystości.
Dzwon Miłosierdzia - Światowe Dni Młodzieży

2016-02-22

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że na 3 kwietnia 2016 roku w CAMPUS MISERICORDIAE (miejsce gdzie w lipcu odbywać się będą Światowe Dni Młodzieży) planowane jest uroczyste odsłonięcie Dzwonu Miłosierdzia.

 

Dzwon będzie ważyć 500 kg i będzie brzmiał w tonacji a1. Ozdobiony zostanie symbolem Światowych Dni Młodzieży, herbem papieża Franciszka, herbem kardynała Stanisława Dziwisza, a także herbem papieża Jana Pawła II.

 

Dzwon zostanie odlany w Przemyślu w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego, a zawieszenie i napęd wykona firma Rduch Bells & Clocks z Czernicy.

 

Przekaże go i odsłoni osobiście J.E. kardynał Stanisław Dziwisz, a ponadto zabrzmi on na przywitanie Ojca Świętego Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

 

Dzwon Miłosierdzia to niezwykły projekt, który stanie się wspaniałym, ponadczasowym i dostojnym symbolem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.Tym samym jest to dla nas ogromny zaszczyt, że mogliśmy stać się wykonawcami tego projektu.

 

Dzięki zaawansowanej technologii projektowej stosowanej w naszej pracowni, już dzisiaj możemy zaprezentować jego wygląd, który został zaakceptowany osobiście przez J.E. kardynał Stanisława Dziwisza.

 

Już niedługo więcej zdjęć z produkcji tego niezwykłego dzwonu.
Targi Sakralne w Zagrzebiu ( Chorwacja )

2016-02-03

W ubiegłym tygodniu Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego wspólnie z firmą Rduch Bells & Clocks prezentowały swoje produkty na Targach Sakralnych zorganizowanych w Zagrzebiu ( Chorwacja ). Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem za co serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom.
 

 

Czy wiesz, że...

Jako jedyni w Polsce poddajemy się regularnym badaniom kampanologicznym, ciągle podwyższając jakość dźwięku naszych dzwonów!

 

Nowości w galerii...