Wyświetlono rezultaty 31-40 z 111.

Poświęcenie dzwonu Nicolas w parafii Oranmore - Irlandia

2017-01-04

Poświęcenie dzwonu Nicolas - Irlandia

Dzwon Nicolas dla parafii Oranmore w Irlandii

 

W grudniu tuż przed Świętami w irlandzkiej parafii w Oranmore odbyło się poświęcenie dzwonu Nicolas odlanego w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu.

Dzwon waży 500kg i ma ton a/1. Został zamontowany w wieży kościoła na pięknym dębowym okuciu i konstrukcji z automatyką wykonanej przez firmę Rduch Bells & Clocks Rduch Bells & Clocks.

Podczas ceremonii dzwon poświęcił arcybiskup Eamon Martin.

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć.

 
Dzwony dla parafii na Karlove w Pradze (Czechy)

2016-12-01

Dzwony Czechy

Dzwony Karlove Praga

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu 21.11.2016 r., w słynnym kościele na Karlove w Pradze po raz pierwszy zabrzmiały trzy wspaniałe dzwony.

Wykonane w naszej pracowni dzwony o wadze 1450 kg (tonacja dis1), 800 kg (tonacja fis1), 420 kg (tonacja ais1) zostały zamontowane na wieży, wyposażone w serca, dębowe zawieszenia oraz automatykę przez firmę Rduch Bells & Clocks.

Zleceniodawcą projektu był Urząd Miasta Praga, a fundatorami dzwonów stowarzyszenie „Chram Karlov”.

Uroczystego poświęcenia dzwonów dokonał J.Eminencja ks. Kardynał Dominik Duka”.

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć.

 

Media:

apha.cz
seznam.cz
denik.cz
i-vysocina.cz
KARDINÁL DOMINIK DUKA POŽEHNAL NOVÉ ZVONY NA KARLOVĚ
Uroczysta Gala XV edycji konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza"

2016-11-24

Uroczysta Gala XV edycji konkursu Podkarpacka Nagroda Gospodarcza

Uroczysta Gala XV edycji konkursu Podkarpacka Nagroda Gospodarcza

 

W poniedziałek 21 listopada 2016 roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Rzeszowie, odbyła się uroczysta Gala XV edycji konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza".

Pracownia Ludwisarska została wyróżniona za dokonania w regionie. Nagrodę od Pani Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart odebrał właściciel Pracowni Piotr Olszewski.

Serdecznie dziękujemy kapitule za to wspaniałe wyróżnienie.

 

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć.
Catholic Expo 2016 w Kluż - Napoka

2016-11-22

Targi Rumunia

Catholic Expo 2016

 

Od 6 do 8 października uczestniczyliśmy w targach sakralnych Catholic Expo 2016 w Rumunii. To była nasza pierwsza wizyta w tym kraju i pierwsza tak poważna prezentacja naszej firmy w tej części Europy.

Specjalnie na tę okazję odlaliśmy dzwon, którego ornamentyka i napisy nawiązują to tradycji Kościoła wschodniego. Waży 260 kg, ma 73 cm średnicy i ton cis-des/2.

Nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wszystkich odwiedzających, w tym dużej liczby przełożonych monasterów, duchownych innych wyznań oraz przedstawicieli lokalnych mediów.

Wraz z firmami Rduch Bells & Clocks i Phoenix Professional Audio zaprezentowaliśmy możliwość kompleksowego doboru wszystkich elementów potrzebnych do profesjonalnego wyposażenia parafii – od automatyki dzwonów, konstrukcji dzwonowych, zegarów fasadowych i wyświetlaczy tekstów po rozwiązania akustyczne i elementy nagłośnienia.

 

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć.
Poświęcenie dzwonów w Harichovcach / Słowacja

2016-09-01

Dzwony Czechy

Dzwony Karlove Praga

 

 

15 sierpnia odbyło się uroczyste poświęcenie dwóch dzwonów odlanych w naszej Pracowni w parafii Harichovce na Słowacji.

Dwa dzwony a/1 i c/2 zostały otrzymały piękne dębowe jarzma przygotowane przez Firmę Rduch Bells & Clocks.
Obecnie dzwony są montowane na wieży

 

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć.
Montaż i poświęcenie dzwonów w Trondheim, Norwegia

2016-07-29

Montaż i poświęcenie dzwonów w Trondheim, Norwegia

Montaż i poświęcenie dzwonów w Trondheim, Norwegia Montaż i poświęcenie dzwonów w Trondheim, Norwegia

 

 

Zakończyliśmy pracę nad dzwonami dla parafii w Trondheim w Norwegii. Do nowo budowanego kościoła dostarczyliśmy 6 dzwonów w tonacjach a1, c2, d2, f2, g2, a2 wraz z konstrukcją oraz pełną automatyką dostarczoną przez firmę Rduch Bells & Clocks.

W piątek 29.07.2016 dzwony poświęcił biskup Norwegii Bernt Ivar Eidsvig.

To już kolejny projekt pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego oraz firmy Rduch Bells & Clocks w Norwegii w ostatnich latach.

 

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć.
Trzy dzwony dla parafii na Karlove w Pradze (Czechy)

2016-07-15

Dzwony Czechy

Dzwony Karlove Praga

 

 

Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego w Przemyślu miała przyjemność wykonać trzy dzwony dla parafii Wniebowzięcia NMP i św. Karola Wielkiego na Karlove w Pradze (Czechy).

Dzwony o wadze 1450kg, 800kg i 420kg zostały wyposażone w serca, dębowe zawieszenia oraz automatykę przez firmę Rduch Bells & Clocks. W realizację projektu zaangażowane są fundacja Charm Karlov oraz Urząd Miasta w Pradze.

Poświęcenie dzwonów zaplanowane jest na 30.10.2016, następnie dzwony mają trafić na wieżę kościoła.

Materiał Czeskiej Telewizji można zobaczyć tutaj: Ceskatelevize.cz

 

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć.
Replika Mieszka i Dobrawy w Pałacu Prezydenckim

2016-06-02

Replika Mieszka i Dobrawy w Pałacu Prezydenckim

Replika Mieszka i Dobrawy w Pałacu Prezydenckim

Replika Mieszka i Dobrawy w Pałacu Prezydenckim

 

W środę 1 czerwca Piotr Olszewski z Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego oraz Grzegorz Klyszcz z firmy Rduch Bells & Clocks zostali zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie z Panem Ministrem Wojciechem Kolarskim Podsekretarzem Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Podczas spotkania wręczyliśmy replikę dzwonu Mieszko i Dobrawa, która na stałe będzie się znajdowała w Pałacu. Podczas spotkania obecny był również kapelan Prezydenta Andrzeja Dudy ks. Zbigniew Kras. Na spotkaniu uczestniczył również dyrektor Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, inicjator idei dzwonu Mieszka i Dobrawy Pan Profesor Andrzej Wyrwa wraz z Wójtem gminy Łubowo oraz ks. Krzysztof Woźniak.

Jest to ogromny zaszczyt dla naszej firmy iż w tak zaszczytnym miejscu jak Pałac Prezydencki mógł się znaleźć nasz dzwon.

Dziękujemy również Panu ministrowi za bardzo serdeczne przyjęcie.

 

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć.
Poświęcenie dzwonu "Mieszko i Dobrawa" podczas obchodów 1050-lecia Chrztu Polski

2016-04-15

Poświęcenie Dzwonu Mieszko i Dobrawa

 

14.04.2016 r. na "Świętej Wyspie" w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy odbyła się inauguracja obchodów 1050-lecia Chrztu Polski. Podczas uroczystości został poświęcony dzwon Mieszko i Dobrawa odlany w naszej Pracowni w zeszłym roku. Poświęcenia dokonał Prymas Polski Abp Wojciech Polak w obecności całego Episkopatu Polski oraz wielu przedstawicieli władz państwowych.

 

Po poświeceniu Piotr i Waldemar Olszewscy w imieniu Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu oraz firmy Rduch Bells & Clocks przekazali pamiątkowe repliki dzwonów Prymasowi Polski Abp Wojciechowi Polakowi dla Kościoła w Polsce i na Świecie, Sekretarzowi Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy Panu Andrzejowi Derze oraz dyrektorowi Muzeum Pierwszych Piastów panu Profesorowi Andrzejowi Wyrwie.

 

Jesteśmy zaszczyceni, iż mogliśmy stać się wykonawcami dzwonu, który stanowi dziś symbol tradycji chrześcijańskiej w Polsce i którego dźwięk będzie wybrzmiewać tylko w ważnych chwilach dla Państwa i Kościoła. Jeszcze raz dziękujemy za ten historyczny dla naszej firmy projekt. Szczególnie dziękujemy Panu Profesorowi Andrzejowi Wyrwie i gratulujemy mu organizacji tych niezwykłych uroczystości. Wszystkich zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy!

 

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć z uroczystości.
Nowe dzwony w parafii Bożego Ciała w Suwałkach

2016-04-06

Dzwony Czechy

Dzwony Karlove Praga

 

 

Do parafii Bożego Ciała (oo. Franciszkanie) w Suwałkach dotarły trzy dzwony odlane w naszej Pracowni.
Dzwony tworzą akord molowy a - c - e.

17 kwietnia odbędzie się ich poświęcenie przez ks. bp. Jerzego Mazura, a następnie zostaną zamieszczone na 37-metrowej wieży kościoła.

Największy ważący pół tony dzwon nosi imię św. Franciszka. Średni dzwon, który waży 300 kilogramów, nosi imię Matki Bożej Niepokalanej. Najmniejszy zaś dzwon o wadze 150 kilogramów nosi imię św. Kazimierza Królewicza.

Konstrukcję, jarzma i montaż dzwonów zapewnia firma Rduch Bells & Clocks.

 

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć.
 

 

Czy wiesz, że...

Jako jedyni w Polsce poddajemy się regularnym badaniom kampanologicznym, ciągle podwyższając jakość dźwięku naszych dzwonów!

 

Nowości w galerii...