Wyświetlono rezultaty 91-100 z 116.

Dzwon Jan Paweł II na dalekiej Syberii!

2013-05-07

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskichDzwon Jan Paweł II 1 maja 2013 po raz pierwszy zabrzmiał na dalekiej Syberii w parafii Surgut. Poświęcenia świątyni, dzwonu i zegara dokonali J.Eksc. ks. Abp Ivan Jurkovič - nuncjusz apostolski w Rosji i Uzbekistanie oraz Jego Eksc. ks. Bp Nowosybirska Joseph Werth. 4 maja wierni po raz pierwszy usłyszeli przepiękny dźwięk dzwonu z wieży kościoła. Dzwon wyposażyła w odpowiednie oprzyrządowanie oraz nowoczesną automatykę MT-4 firma Rduch. Tonacja dzwonu została przebadana i odebrana kampanologicznie.  Dzwon w poprzednim roku został prezentowany na targach Sacroexpo w Kielcach. Ten historyczny projekt był dziełem ks. Jarosława Mitrzaka proboszcza parafii Surgut, któremu życzymy samych sukcesów w pełnieniu wielkiej misji!
KOINE 2013 Włochy - Światowe Targi Sakralne

2013-05-06

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich W dniach 13-16 kwietnia 2013 we Włoszech w mieście Vicenza odbyły się targi KOINE 2013, na których wystawcy prezentowali najnowsze światowe rozwiązania dla Kościoła. Nasza Pracownia oraz firma Rduch były na tegorocznej edycji i uczestniczyliśmy w wielu spotkaniach, które zaowocowały licznymi międzynarodowymi kontaktami i zaproszeniami. Targi w tym roku odwiedziło wielu księży z Ameryki Południowej czy Afryki. Wystawiło się około 300 wystawców z całego świata.

 

 
Nowy dzwon w Ostrowcu Świętokrzyskim!

2013-03-26

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

 

Do parafii pw. św. Jadwigi w Ostrowcu Świętokrzyskim oddaliśmy nowy dzwon. Dzwon będzie oznajmiał w tym roku 25-lecie erygowania parafii i już niedługo dołączą do niego dwa kolejne dzwony. Dzwon posiada piękny, zgrany dźwięk C i został wyposażony w oprzyrządowanie firmy Rduch.

 

Ksiądz proboszcz Marian Kowalski był pod wrażeniem dzwonu i jego dźwięku. Dzwon też znalezł się w krajowym wydaniu PANORAMY w TVP2.
Nowe dzwony w Indiach!

2013-03-25

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

 

Nasza Pracownia Ludwisarska dostarczyła tuż przed świętami nowe dzwony do parafii w dalekich Indiach. Dzwony zostały dostarczone do dwóch parafii w stanie Kerala. Już niedługo więcej zdjęć. 
Zestaw dzwonów na ROK WIARY w Kobiernicach!

2013-01-31

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskichW styczniu 2013 roku odbyło się poświęcenie oraz zawieszenie dzwonów dla Parafii pod wezwaniem św. Urbana w Kobiernicach. Imponujący zestaw dzwonów o największym dzwonie o wadze 1200kg został odlany tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. W styczniu została zainstalowana konstrukcja oraz najnowocześniejsze napędy firmy Rduch. Cały zestaw, jak zawsze przy tak wielkich projektach, został poddany konsultacjom kampanologicznym oraz przebadany przez kampanologa Pana Petra Jandę z Brna.

 

 
Dzwony dla Parafii Ewangelickich

2013-01-14

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

 

W styczniu nasza Pracownia Ludwisarska oddała dwa dzwony do dwóch parafii Ewangelicko-Augsburkich w Bładnicach oraz Kluczborku. Dzwony zostały przebadane kampanologicznie i posiadają piękny zestrojony w pełni ton G/2. Dzwony zostały dodatkowo wyposażone w kontrukcje oraz najnowocześniejsze napędy firmy Rduch.

 

 

 

 
Życzenia Bożonarodzeniowe!

2012-12-24

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

 

W ten Wigilijny dzień zaśnieżony
kiedy w Kościele uderzą dzwony
Przyjmijcie życzenia radości
a w Nowym Roku
zdrowia, szczęścia i pomyślności!

 

W mijającym 2012 roku serdecznie dziękujemy za zaufanie wszystkim naszym Klientom oraz Współpracownikom!
Poświęcenie na Jasnej Górze!

2012-11-27

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

 

Przed bazyliką jasnogórską został poświęcony dzwon dla budującego się kościoła p.w. Jana Pawła II w Nowym Sączu ufundowany przez Pracowników Wodociągów Sądeckich. Poświęcenia dokonał biskup Andrzej Jeż. Już wktótce do nowego wspaniałego dzwonu dołączą dwa kolejne. Specjalistyczne oprzyrządowanie dzwonu wykonała firma Rduch. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości poświęcenia!

 

 

 
Poświęcenie dzwonów Litwa 2012

2012-11-20

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

Specjalnie na zamówienie Pana Romas Petras Šaulisa z Vepriai Nasza Pracownia Ludwisarska dostarczyła dwa piękne dzwony dla parafii na Litwie. W listopadzie odbyło się uroczyste poświęcenie dzwonów przez Arcybiskupa Sigitas Tamkevičius. Arcybiskup oraz zgromadzeni wierni byli pod wrażeniem jakości wykonania i dźwięku dzwonów na dowód czego nasza Pracownia otrzymała wiele podziękowań. Dzwony zostały wyposażone w oprzyrządowanie firmy Rduch.

 

 
Wyjazd do Indii 2012

2012-10-22

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskichPo tym jak na początku roku dostarczyliśmy dzwony do parafii w Cochin, w październiku wspólnie z właścicielem firmy Rduch Panem Grzegorzem Klyszczem nasza firma wizytowała stan Kerala w dalekich Indiach. Wyjazd ten odbył się na zaproszenie duchownych Kerali, którzy byli pod wrażeniem dzwonów dostarczonych do Cochin. Nasze firmy miały wyjątkową okazję spotkać wielu wybitnych duchownych w Kerali w tym wielu biskupów tutejszego Kościoła, między innymi arcybiskupa Reverend Mar Joshuva Mar Ignathios, biskupa Cochin Joseph Kariyil, biskupa Kanjirappally Mar Mathew Arackal oraz wielu innych. Wyjazd oprócz niewątpliwych doświadczeń duchowych zaawocował również wieloma zamówieniami zarówno dotyczącymi nowych dzwonów jak i projektów automatyki dzwonów.
 

 

Czy wiesz, że...

Jako jedyni w Polsce poddajemy się regularnym badaniom kampanologicznym, ciągle podwyższając jakość dźwięku naszych dzwonów!

 

Nowości w galerii...