Wyświetlono rezultaty 91-100 z 100.

Życzenia Bożonarodzeniowe!

2011-12-20

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

 

W ten Wigilijny dzień zaśnieżony
kiedy w Kościele uderzą dzwony
Przyjmijcie życzenia radości
a w Nowym Roku
zdrowia, szczęścia i pomyślności!

 

W mijającym 2011 roku serdecznie dziękujemy za zaufanie wszystkim naszym Klientom oraz Współpracownikom!

 
Dzwony jesienne do Polski, Europy, Azji i Ameryki Południowej!

2011-11-29

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

Nasza Pracownia Ludwisarska z dumą prezentuje dzwony odlane tej jesieni w naszej ludwisarni. Wśród dzwonów znajduje się ważący 800kg dzwon dla parafii na Ukrainie, ważący 580kg dzwon dla parafii św. Brata Alberta w Kwidzynie, ważący 300kg dzwon dla parafii Stavanger w Norwegii, zestaw trzech dzwonów dla parafii w Cochin w Indiach, dzwon wysyłany do Ekwadoru, dzwon wysyłany na Słowację, czy też dzwon do parafii pw. Bł. Jana Pawła II w Gdańsku, do którego będą przygotowane dwa kolejne dzwony. Już niedługo więcej zdjęć z uroczystości poświęcenia dzwonów oraz montażu.

 
Arcybiskup Nowak konsekruje dzwon w Sanktuarium Ojca Pio

2011-09-24

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

Dnia 23 września 2011 roku J.E Arcybiskub Stanisław Nowak w towarzystwie Generała Instytutu o. Eugeniusza Maria Lorka oraz Kustosza Sanktuarium o. Zbigniewa Bańkowskiego poświęcił dzwon ważący 1200 kg w Sanktuarium Ojca Pio (Górka Przeprośna - Częstochowa). W poświęceniu uczestniczyli pielgrzymi z całej Polski oraz liczni goście z Włoch. Dzwon został uruchomiony za pomocą zdalnego sterowania i napędu dostarczonego przez firmę Rduch.

 

 

 
Poświęcenie dzwonów w Słotwinie

2011-09-12

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

Bp Tadeusz Rakoczy poświęcił trzy dzwony odlane dla parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie. Będą współbrzmieć z czwartym, ocalałym z wojennych rekwizycji. W liturgii uczestniczyli wierni ze Słotwiny jednej z najmłodszych parafii diecezji bielsko-żywieckiej, a także kapłani z dekanatu i księża ze Słotwiny.

 

 

 
Dzwony do parafii w Uzhorodzie

2011-09-12

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

 

Dnia 8 września oddano 3 dzwony o wadze 350kg, 190kg oraz 100kg do parafii w Uzhorodzie. Dzwony były w uprzednio prezentawane przez naszą odlewnię na Targach Sacroexpo w Kielcach.

 

 

 
Biskup Marian Duś konsekruje dzwon w Warszawie!

2011-09-12

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

 

Dnia 10 września 2011 w Warszawie w parafii p.w. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych nastapił uroczyste poświęcenie dzwonu o wadze 500 kg przez księdza biskupa Mariana Dusia. Do dzwonu została dostarczona konstrukcja oraz napęd produkcji firmy Rduch. Już w przyszłym roku do dzwonu dołączą kolejne dwa dzwony.

 

 

 
Kardynał Dziwisz konsekruje dzwony!

2011-06-16

Ku wielkiej wielkiej radościodlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich  Parafian z Lipnicy Małej JE kardynał Stanisław Dziwisz poświęcił dwa dzwony odlane w naszej pracowni o wadze 1000 kg i 500 kg. Zapraszamy do obejrzenie zdjęć z uroczystości poświęcenia dzwonów!

 

 

 
Uroczyste powitanie dzwonów!

2011-06-11

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

W sobotę 11 czerwca odbyło się uroczyste powitanie dzwonów ważących łącznie 1500 kg odlanych przez Pracownię Ludwisarską do parafii w Lipnicy Małej. Dzwony zostały odprowadzone do kościoła przez ponad 700 parafian, orkiestrę oraz dzieci komunijne. Już jutro poświęcenie dzwonów z udziałem księdza kardynała Stanisława Dziwisza.
Dzwon dla Parafii pw. św. Jadwigi w Pępowie!

2011-04-06

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

Dnia 6 kwietnia w siedzibie firmy Rduch odbyło się odebranie dzwonu o wadze 220 kg wykonanego z okazji beatyfikacji Jana Pawła II dla Parafii pw. św. Jadwigi w Pępowie. Dzwon został komputerowo przebadany pod względem tonacji przez organmistrza Michała Klepackiego. Nasza Pracownia Ludwisarska została doceniona za wykonanie dzwonu wyróżniającego się wysoką jakością dźwięku oraz szaty graficznej.

 

 
Poświęcenie dzwonów w Nowej Wsi

2011-02-21

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

Trzy dzwony odlane w naszej Pracowni Ludwisarskiej – ważący 500 kg „Maksymilian Maria Kolbe”, 300-kilogramowy „Jan Kanty” i „Matka Boża Ostrobramska” (150 kg) – poświęcił 29 stycznia br. w Nowej Wsi ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Tadeusz Rakoczy. Dzwony upamiętniają głównego patrona miejscowego kościoła, parafii i diecezji, świętego z pobliskich Kęt, a najmniejszy przypomina o wezwaniu Benedykta XVI do modlitwę i solidarności z Kościołem na Wschodzie.
 

 

Czy wiesz, że...

Nasza Pracownia została założona w 1808 roku i już od ponad 200 lat dostarcza dzwony na cały świat!

 

Nowości w galerii...