Wyświetlono rezultaty 91-100 z 101.

Abp Głódź święci dzwon!

2011-12-28

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

 

4 grudnia 2011 metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź poświęcił nową kaplicę w powstającej parafii błogosławionego Jana Pawła II w Łostowicach oraz odlany w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego dzwon o wadze 150kg. Dzwon ten jest pierwszym dzwonem z zestawu dzwonów dla parafii.

 

 

 
Życzenia Bożonarodzeniowe!

2011-12-20

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

 

W ten Wigilijny dzień zaśnieżony
kiedy w Kościele uderzą dzwony
Przyjmijcie życzenia radości
a w Nowym Roku
zdrowia, szczęścia i pomyślności!

 

W mijającym 2011 roku serdecznie dziękujemy za zaufanie wszystkim naszym Klientom oraz Współpracownikom!

 
Dzwony jesienne do Polski, Europy, Azji i Ameryki Południowej!

2011-11-29

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

Nasza Pracownia Ludwisarska z dumą prezentuje dzwony odlane tej jesieni w naszej ludwisarni. Wśród dzwonów znajduje się ważący 800kg dzwon dla parafii na Ukrainie, ważący 580kg dzwon dla parafii św. Brata Alberta w Kwidzynie, ważący 300kg dzwon dla parafii Stavanger w Norwegii, zestaw trzech dzwonów dla parafii w Cochin w Indiach, dzwon wysyłany do Ekwadoru, dzwon wysyłany na Słowację, czy też dzwon do parafii pw. Bł. Jana Pawła II w Gdańsku, do którego będą przygotowane dwa kolejne dzwony. Już niedługo więcej zdjęć z uroczystości poświęcenia dzwonów oraz montażu.

 
Arcybiskup Nowak konsekruje dzwon w Sanktuarium Ojca Pio

2011-09-24

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

Dnia 23 września 2011 roku J.E Arcybiskub Stanisław Nowak w towarzystwie Generała Instytutu o. Eugeniusza Maria Lorka oraz Kustosza Sanktuarium o. Zbigniewa Bańkowskiego poświęcił dzwon ważący 1200 kg w Sanktuarium Ojca Pio (Górka Przeprośna - Częstochowa). W poświęceniu uczestniczyli pielgrzymi z całej Polski oraz liczni goście z Włoch. Dzwon został uruchomiony za pomocą zdalnego sterowania i napędu dostarczonego przez firmę Rduch.

 

 

 
Poświęcenie dzwonów w Słotwinie

2011-09-12

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

Bp Tadeusz Rakoczy poświęcił trzy dzwony odlane dla parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie. Będą współbrzmieć z czwartym, ocalałym z wojennych rekwizycji. W liturgii uczestniczyli wierni ze Słotwiny jednej z najmłodszych parafii diecezji bielsko-żywieckiej, a także kapłani z dekanatu i księża ze Słotwiny.

 

 

 
Dzwony do parafii w Uzhorodzie

2011-09-12

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

 

Dnia 8 września oddano 3 dzwony o wadze 350kg, 190kg oraz 100kg do parafii w Uzhorodzie. Dzwony były w uprzednio prezentawane przez naszą odlewnię na Targach Sacroexpo w Kielcach.

 

 

 
Biskup Marian Duś konsekruje dzwon w Warszawie!

2011-09-12

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

 

Dnia 10 września 2011 w Warszawie w parafii p.w. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych nastapił uroczyste poświęcenie dzwonu o wadze 500 kg przez księdza biskupa Mariana Dusia. Do dzwonu została dostarczona konstrukcja oraz napęd produkcji firmy Rduch. Już w przyszłym roku do dzwonu dołączą kolejne dwa dzwony.

 

 

 
Kardynał Dziwisz konsekruje dzwony!

2011-06-16

Ku wielkiej wielkiej radościodlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich  Parafian z Lipnicy Małej JE kardynał Stanisław Dziwisz poświęcił dwa dzwony odlane w naszej pracowni o wadze 1000 kg i 500 kg. Zapraszamy do obejrzenie zdjęć z uroczystości poświęcenia dzwonów!

 

 

 
Uroczyste powitanie dzwonów!

2011-06-11

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

W sobotę 11 czerwca odbyło się uroczyste powitanie dzwonów ważących łącznie 1500 kg odlanych przez Pracownię Ludwisarską do parafii w Lipnicy Małej. Dzwony zostały odprowadzone do kościoła przez ponad 700 parafian, orkiestrę oraz dzieci komunijne. Już jutro poświęcenie dzwonów z udziałem księdza kardynała Stanisława Dziwisza.
Dzwon dla Parafii pw. św. Jadwigi w Pępowie!

2011-04-06

odlewnia dzwonów ludwisarnia felczyńskich

Dnia 6 kwietnia w siedzibie firmy Rduch odbyło się odebranie dzwonu o wadze 220 kg wykonanego z okazji beatyfikacji Jana Pawła II dla Parafii pw. św. Jadwigi w Pępowie. Dzwon został komputerowo przebadany pod względem tonacji przez organmistrza Michała Klepackiego. Nasza Pracownia Ludwisarska została doceniona za wykonanie dzwonu wyróżniającego się wysoką jakością dźwięku oraz szaty graficznej.

 

 
 

 

Czy wiesz, że...

To w naszej Pracowni powstał słynny dzwon św. Jan Paweł II dla Królewskiej Katedry na Wawelu!

 

Nowości w galerii...